title-img

Pasitikrinkite, ar savo namuose nekaupiate pavojingų atliekų: būdai, kaip jų atsikratyti

Pasitikrinkite, ar savo namuose nekaupiate pavojingų atliekų: būdai, kaip jų atsikratyti

Gerėjant gyventojų finansinei situacijai auga ir vartojimas. Tokią tendenciją ypač pastebi elektronikos gamintojai ir importuotojai. Kaip rodo statistika, lietuviai mieliau nusiperka naują prietaisą nei taiso senąjį, o tai, kas nebereikalinga, nugrūda į tolimiausią spintos kampelį, išmeta į buitinių atliekų konteinerius arba dar blogiau: išveža į pamiškes. Tačiau tokių įpročių teks atsisakyti.

Prisiminkite, kada paskutinį kartą jūsų namuose sugedo elektronikos prietaisas. Ką darėte? Prisipažinkite, kad net nesistengėte jo pataisyti, nugrūdote jį į tolimiausią spintos kampą arba dar blogiau: išmetėte pamiškėje. Deja, tokių neatsakingų elektronikos prietaisų pirkėjų tik daugėja, vartojimas auga, o aplinkos užterštumo problema gilėja. Kaip spręsti besaikio elektronikos pirkimo ir jos atliekų tvarkymo problemą – laidos „Delfi rytas“ rubrikoje „Žaliai“.

Elektros ir elektronikos atliekų srautas kasmet auga po 3-4 proc., arba 2 milijonais tonų, tačiau sutvarkoma mažiau nei penktadalis. Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos vadovė Asta Pakštaitė-Marcinkienė sako, kad tai lemia didesnis vartojimas.

„Šiuo metu ypač populiari internetinė prekyba, pandemija mus paskatino dar labiau pirkti niekur neinant iš namų. Žinoma, elektronikos prekių pirkimui įtakos turi ir tam tikrų elektroninių prietaisų gyvavimo ciklas. Taip pat – ribotos turimų ir sugedusių prietaisų remonto galimybės. Skaičiuojama, kad pasaulyje elektronikos atliekų srautas šiemet bus virš 57 mln. tonų,, pavyzdžiui, 2030 metais – 75 mln. tonų“, – statistiką vardija A. Pakštaitė-Marcinkienė.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/ismanus-namai/pasitikrinkite-ar-savo-namuose-nekaupiate-pavojingu-atlieku-budai-kaip-ju-atsikratyti.d?id=88532903